יום גיבוש לחברות

כבעלי חברה, אתם מצפים מהעובדים שלכם להשקיע את מלוא האנרגיה והרצון שלהם בעבודה. אחת מהדרכים לעודד אותם לעשות זאת היא באמצעות ארגון יום גיבוש. כיצד תוכלו לארגן ערב גיבוש לעובדים שיהיה מהנה ואפקטיבי? זוהי משימה אפשרית בהחלט!

איך מתחילים?

שימו לב לקהל היעד שלכם. אם החברה שלכם מעסיקה בעיקר צעירים אחרי צבא, כנראה שתעדיפו לבחור יום גיבוש עובדים אתגרי ועתיר פעילויות על פני הרצאה פרונטלית או טיול מאורגן. תגדילו לעשות אם תתייעצו עם העובדים שלכם – חלקם ודאי זכה להשתתף בימי גיבוש לחברות, ויוכל לחוות את דעתו על סוגים שונים של פעילויות ואירועים. חשוב לזכור שבסופו של דבר יום הגיבוש מיועד לעובדים, ולכן חשוב שהם יהנו מהפעילות שתבחרו אתם. תכננו את מסגרת היום – מהו התקציב העומד לרשותכם, האם תוכלו לסגור את החברה במהלך היום כדי לצאת ליום גיבוש עובדים, או שתצטרכו לבחור דווקא בפעילות ערב? עם אילו כלים הייתם רוצים שהעובדים ייצאו מיום הגיבוש? חשבו על התוכן הרלוונטי (למשל, התמקדות ביחסי אנוש או בשיתוף פעולה), ודאגו להטמיע אותו בפעילויות שאתם מתכננים לארגן. הכינו את העובדים שלכם והלהיבו אותם לקראת האירוע. חלקו הזמנות מושכות, תלו שלטים במקום העבודה, דאגו להזכיר להם מתי מתקיים ערב גיבוש לעובדים, ודאגו לוודא עם כל אחד מהעובדים את הגעתו. בחרו את הפעילות המתאימה לכם. כיום יש מגוון ענק של חברות המארגנות ערבי גיבוש לעובדים או ימי גיבוש לחברות, בדקו איתן מה הפעילויות שהן יכולות להציע לכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מהם היתרונות של ערבי גיבוש לעובדים?

יום גיבוש הוא אירוע שבו כמעט ולא ניתן למצוא חסרונות. לעומת זאת, יתרונותיו רבים, והם מועילים לעובד כפי שהם מועילים לחברה: העובדים מקבלים הזדמנות לצאת משגרת העבודה שלהם, בין אם מדובר בפעילות יום (בה מוותרים על יום עבודה שלם) ובין אם זו פעילות ערב (ואז האווירה הנוצרת אינה מוכרת, והאינטראקציות החברתיות הופכות למשוחררות יותר). בזכות היכרויות עמוקות יותר, התקשורת בין העובדים נעשית טובה יותר, התנהלות המשפיעה עליהם בטווח הרחוק, ותורמת להם, מבחינת רמת ההנאה שלהם מעבודתם, ולחברה עצמה, שמרוויחה עובדים אפקטיביים יותר, ששיתוף הפעולה ביניהם מוצלח. לבסוף, העובדים מקבלים אישור מהחברה שעבודתם מוערכת, והם מרגישים תחושת סיפוק רבה יותר מביצועה. לסיכום, ערב גיבוש לעובדים יכול להיות מהנה ומועיל באותה מידה, הן לעובדים והן לחברה. כדאי להבין מה העובדים שלכם צריכים ורוצים, כך תוכלו להפיק את המירב עבורכם ועבורם.