ערב צוות

מקומות עבודה יכולים להיות מלחיצים, ואווירת העבודה האינטנסיבית הקיימת ברובם ודאי אינה מוסיפה למתח באוויר... הדרך הטובה ביותר לאוורר קצת את העובדים בחברה היא ארגון ערב צוות! ערב צוות (או ערב גיבוש צוות) נועד לשבור שגרה, ולהוציא את העובדים מאווירת היום יום אליה הם רגילים. כיוון שמדובר באירוע ייחודי שלא נערך כל יום במסגרת העבודה, רמת ההשקעה בתכנון ובפרטים צריכה להיות גבוהה מאוד. אז, ממה בנויים ערבי חברה?

מחפשים רעיונות לערב צוות?

  • הדרך הקלה ביותר לשבור את הקרח היא באמצעות הומור, ולכן, אפשר לארגן הפעלה שבה העובדים לוקחים חלק, שתאפשר להם לצחוק על חבריהם לעבודה (וגם על עצמם...), כמו ערב אימפרוביזציה, יוגת צחוק, או משחקים חברתיים.
  • לעתים, כאשר מדובר בחברה בעלת מספר גדול של עובדים, קל יותר להפגיש ביניהם באמצעות נושא משותף, ובמקרה של ערבי חברה – אפשר לבנות אירוע שלם סביב קונספט מסוים. למשל, מסיבת שנות ה-60 (או כל עשור אחר שיכול להתאים לקבוצת הגיל במקום העבודה), אליה העובדים מוזמנים בתלבושות מתאימות בלבד, המוזיקה תהיה כולה מותאמת לעשור, הפעילויות יהיו באווירה רגועה, ויזכירו את שנות ה-60.
  • אפשרות נוספת לעריכת ערב גיבוש צוות יכולה לעסוק במשחקים תחרותיים, ובכך לסייע לתחושת האחדות של הצוות. רעיונות לערב כזה יכולים להיות באמצעות משחקים ספורטיביים (תוך חלוקת העובדים לקבוצות) כמו פיינטבול או באולינג, משחקים המבוססים על תוכניות ריאליטי ובמרכזם תחרות בין צוותים, או במשחקים מושקעים ומתוכננים מראש כמו חפש את המטמון.
  • אפשר להפתיע את העובדים ולהזמינם לערב גיבוש הכולל סדנה מיוחדת הנערכת במשותף, כמו סדנת הכנת קוקטיילים, סדנת שוקולד, או בישול. ערב צוות כזה מעניק לכל אחד מחברי הקבוצה הזדמנות להשתתף, ובכך תורמת לגיבוש החברתי.
  • ערבי חברה שצריך להשתתף בהם באופן פעיל לא תמיד מתאימים לכולם, אך קיימות אפשרויות גם להפעלות כאלה. אפשר למשל לערוך ערב צוות מהנה שבמרכזו הופעה (סטנד אפ, או הופעה מוזיקלית), ולאחריו יכולים העובדים לנוח ולהכיר אחד השני בזמן ארוחה משותפת.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ולסיכום

לסיכום, ערבי חברה הם הזדמנות יוצאת דופן להודות לעובדי החברה על עבודתם ועל השקעתם, ולכן כדאי להתחשב באופי האנשים וברצונותיהם. כדי ליצור אווירה מתאימה לפני הערב עצמו, מומלץ להלהיב את העובדים – לחלק הזמנות המרמזות על אירוע העומד להתרחש, לפזר שלטים במקום העבודה, לתלות בלונים ביום האירוע עצמו, ולהזכיר את התאריך בכל הזדמנות. יום לפני האירוע ודאו את הפרטים ואת השעות מול כל הספקים שהזמנתם, ותהנו!